Ялівець китайський Стрикта (Juniperus chinensis Stricta) – чагарник з конусоподібної формою крони і щільними вертикально зростаючими гілками. Досягає до 2,5 м у висоту і 1,5 м в діаметрі, зростає повільно: Річний приріст 20 см. Живе до 100 років. Хвоя блакитно-зелена, голчаста, колючий, взимку сіро-блакитного кольору. Шишкоягоди невеликі, округлі, фіолетово-коричневі, численні.
Ялівець китайський Стрикта використовують в одиночних і групових посадках при озелененні прибудинкових садів, вересових або кам’янистих ландшафтів, а також в якості живої огорожі. У місті зустрічаються декоровані посадки в контейнерах. Добре поєднується з барбарисом, кизильником, дерен, жимолость, Ерік і гірською сосною.
Опис: густа конусоподібна форма крони, досягає висоти 2 м в 10-річному віці, до 1,5 м в діаметрі. Остаточна висота 2-3 м.
Хвоя: м’яка, зелена, з блакитним відтінком. Взимку стає більш сіркою.
Грунт: до грунтів невимогливий. Добре росте на свіжих родючих добре дренованих грунтах.
Світло: сонце, півтінь.
Морозостійкість: морозостійкість середня.
Застосування: одиночні і групові посадки, кам’янисті, вересові сади, альпінарії.
Ялівець краще висаджувати на сонячних місцях, допускається невелике затінення. Відстань між висаджуються рослинами від 0,5 до 2 м. В залежності від розміру. Посадкова яма повинна бути в рази 2-3 більше земляного кома і глибиною, для дорослих рослин до 70 см. На дні ями роблять дренажний шар з піску або битої цегли товщиною близько 20 см. При посадці важливо щоб коренева шийка була заглиблена.
Ялівці воліють грунт з реакцією від слабокислою до нейтральної. Ґрунтова суміш робиться в співвідношенні 2: 1: 1 з торфу, піску і дернової землі відповідно. Після посадки рослину потрібно рясно поливати протягом тижня.
В посушливе літо його необхідно поливати. Ялівці погано переносять сухість повітря, тому бажано регулярно проводити дощування. Добрива вносять раз на рік навесні в кінці квітня або в травні. Молоді рослини потребують неглибокому розпушуванні.
На зиму рослини присипають торфом товщиною шару 10 см, а молоді рослини накривають ялиновим гіллям. Колонновидні сорти можуть страждати від сильних снігопадів, тому восени гілки притискають до стовбура стрічкою або мотузкою.