Садовий центр - розсадник

Хвойні рослини

Туя західна Smaragd на штамбі

Туя західна Smaragd на штамбі

Туя західна Smaragd (Thuja occidentalis Smaragd) – декоративне хвойна рослина з сімейства кипарисових. Крона має конічну форму крони. Кора червоного або сірувато-коричневого кольору, яка відшаровується. Хвоя зеленого кольору, луската, зберігає забарвлення взимку.

Цвітіння

Цвіте туя в квітні – травні. Це тіньовитривала форма, яка невимоглива до грунту, переносить як сухість, так і надмірне зволоження, морозостійка.

Туя західна Smaragd Штамб 1-3 шара

Її висота сягає до 5 м. Кращий сорт конічної туї. Плоди округлої шишкоподібної форми коричневого кольору розміром 0,7 см. Зростання повільний. Протягом року туя смарагд виростає всього на 10 см у висоту і 5 см в ширину. Вона дуже невибаглива в догляді і живе дуже довго. Відмінно пристосовується до різних кліматичних умов. Туя західна Smaragd може рости практично на будь-якому ґрунті, навіть тому, який не відрізняється родючістю і вологістю. Відмінно переносить міські умови. Застосовується в різного виду посадках (одиночні, групові, жива огорожа, контейнери).

Посадка

Для посадки туї вибирають сонячні місця. Хоча рослина переносить і тінь, однак при цьому рослина гірше розвивається і крона стає менш привабливою. Грунт підходить легка (торф’янисті, сухі і глинясті супесі). Під час висадки в більш важкий грунт на дні посадкової ями необхідний дренажний шар не менше 15 см завтовшки. Посадкова яма викопується під розмір кома рослини, глибиною від 60 до 80 см. Ґрунтову суміш можна підготувати заздалегідь. Оптимально підійде суміш, що складається з піску, торфу і листової (дернової) землі в співвідношенні 1: 1: 2. Рівень кислотності для туй бажаний в межах 4,5-6 pH. Для кращого росту додають нітро-амофосні добрива (на дорослу рослину до 100 г.). Необхідно пам’ятати про те, що коренева шийка повинна бути на рівні землі.

Після посадки тую необхідно регулярно поливати, близько 1 разу на тиждень одним відром води на дорослу рослину. Якщо висадка проводилася в жаркий сухий період, то частоту поливів необхідно збільшити. Туя-рослина, котра дуже багато випаровує вологи, тому любить полив і дощування, добре на нього відгукується.

При настанні вегетаційного періоду розпушують ґрунт на невелику глибину (10 см), так туя має поверхневу кореневу систему, і мульчують (компостом, торфом, корою і т.д.)

Зимові морози доросла рослина переносить добре. Однак туї страждають від сонячних опіків у весняний період. Тому їх необхідно вкривати, особливо молоді рослини. На зиму крону туго стягують стрічкою, щоб уникнути пошкодження крони від мокрого снігу. Навесні пошкоджені сухі пагони видаляють, проводять санітарну обрізку.

Якщо у Вас залишились ще якісь питання або зацікавила дана рослина, Ви завжди можете звернутися до нас за консультацією чи порадою. Наші консультанти з радістю дадуть
відповідь на усі Ваші питання, а також з задоволенням проконсультують з питань озеленення. Номери телефонів вказані у розділі “Контакти”, а також шукайте нас у соц. мережах.

Оставить комментарий

*

*

Euro Plants